Zachęcamy Cię do skorzystania z naszej prywatnej sauny ogrodowej opalanej drewnem. To unikalne miejsce. Na pewno nie znajdziesz tam tego co oferują publiczne sauny ale odkryjesz w niej co jest esencją przebywania w saunie bliżej natury.

Nasza sauna celowo została zlokalizowana w ogrodzie wśród drzew i trawy.

Otoczenie natury przy odpoczynku jest najlepsze. To bardzo kojące dla oczu i umysłu kiedy odpoczywasz po seansie w saunie wśród zieleni.

Wszystkie elementy sauny zostały zbudowane z drewna, najlepszego surowca, w którym powinien przebywać człowiek. Pomieszczenie gdzie jest piec zostało zbudowane z syberyjskiego świerka, a ławki i leżanki z afrykańskiego drewna abachi. W tym pomieszczeniu nie użyto żadnych lakierów i chemii do impregnacji. 100% natura. Tu na pewno poczujesz wspaniały zapach drewna i olejków eterycznych – wyłącznie naturalnych. Zero syntetycznych estrów.

Sauna jest opalana drewnem jak prawdziwa Ruska Bania. Piec sauny jest obłożony kamieniami bazaltowymi, które piec jest w stanie nagrzać je do 246°C. Na pewno nie poczujesz zapachu kurzu przypalonego na grzałkach elektrycznych powszechnych pieców saunowych.

W mojej saunie poczujesz zapach prawdziwego ogniska i ciepło ognia. To coś zupełnie innego od ciepła grzałek elektrycznych. Jest bardzo wyraźna różnica w odczuwaniu ciepła jakie daje energia spalanego drewna w piecu. To naturalne ciepło w saunie pomaga Twojemu ciału na oczyszczenie się poprzez pocenie co jest oznaką dobrze działającego układu limfatycznego. To ciepło pobudza układ krążenia i powoduje, że mięśnie Twojego ciała powracają do stanu nie napiętego, właściwego dla człowieka, który jest zrelaksowany.

Po sesji w saunie w zimie proponuję Ci wyjątkowe doznania schłodzenia:

  1. tarzanie się w śniegu w ogrodzie,
  2. nacieranie się śniegiem,
  3. kąpiel w krio-wannie wypełnionej bardzo zimną wodą ze studni z dodatkiem lodu lub śniegu,
  4. leżenie na śniegu.

Nasza autorska krio-wanna szczególnie zimą zapewnia wyjątkowe doznania. Najwięksi twardziele są w stanie zanurzyć się w niej na 2 minuty przy temperaturze otoczenia poniżej -10°C.

Gdy nie ma zimy proponujemy schłodzenie w:

  1. krio-wannie w wodzie o temperaturze ok. 4-6°C
  2. prysznic w lodowatej wodzie,
  3. ścianę bardzo zimnej wody, która wylewa się z klatki Ahmeda
  4. leżenie na trawie i rozkoszowanie się połączeniem z Matką Ziemią (Pacha mama)
  5. drzemkę na drewnianych leżakach w ogrodzie.

Sauna ma wygodne drewniane leżanki w strefie relaksu. Po doznaniach jakie otrzymałeś podczas schłodzenia, połóż się wygodnie na mega wygodnych materacach i rozkoszuj się ciepłem, które powoli penetruje Twoje ciało, słuchaj dobrej muzyki lub oglądaj filmy pokazujące piękno Przyrody Naszej Planety. Wszystko to oraz dyskretne światło świec powoduje, że pokochasz ten stan i to miejsce. Po wieczornych sesjach sauny proponujemy Ci nocleg w strefie relaksu. Uwierz mi, że spanie w tym miejscu otoczonym zapachami drewna, świec i olejków eterycznych, zapadnie Ci na długo w pamięci. Sen będzie mocny i zdrowy. Rano wstaniesz wypoczęty jak nigdy wcześniej, a często oczy będą sklejone „śpiochami” jak u niemowlaka.

Wszystko to co piszę jest prawdą, ponieważ sam doświadczam takiego stanu co najmniej 2 razy w tygodniu przez cały rok. Nie pamiętam, kiedy chorowałem na tzw. przeziębienia, anginy, grypy. Sauna daje zdrowie dla Twojego ciała i duszy.

Zapraszam Cię do mojej Sauny.